Noże MAC Knives

Noże MAC Knives

Moi drodzy, czy jest tutaj ktoś kto zajmuje się zawodowo kuchnią? Zbieram opinie na temat noży japońskich. Jak je ocenianie i gdzie warto takie modele zdobyć? Myślę o zakupie noży do owoców i warzyw, ale także do drobiu i wieprzowiny.

vokalek

Posty: 27

 
Raz w życiu miałem w ręce nóż japoński i powiem, że naprawdę ostra rzecz :) Musiałem filetować rybkę i poszło gładko. To jeszcze na praktykach było w restauracji hotelowej nad Bałtykiem:)

MadziaKRK

Posty: 41

 
No my też musimy na kuchni zrobić małe inwestycje, bo sporo już starych rzeczy... Na noże stawiamy duży nacisk, bo jednak wszystko dzięki nim się przygotowuje, tak więc muszą być naprawdę bardzo dobre...

Tylko skąd na to wziąć pieniądze?:)

VIP-MIKSOR

Posty: 37

 
Długo szukałem jakiś oryginalnych noży japońskich do swojej restauracji w Kraku. Nie było zbyt wielu ofert wbrew pozorom. Ciekawe warunki zaproponowali mi na www.macknives.pl. Ich mogę polecić jeśli szukasz naprawdę profesjonalnych noży. Ja akurat zamawiałem głównie do siekania warzyw i owoców, ale są też inne.

Pamooko

Posty: 29

 
Jak będziesz kupować noże to sprawdź przede wszystkim jaką mają twardość. Tego typu dane są najważniejsze, żeby sprawdzić czy taki nóż się do czegokolwiek nada w ogóle.

Pozdrawiam!

Prometeusz172

Posty: 33

 
Wiesz co, ostatnio widziałem jeden sklep online z takimi rzeczami, ale cholera wie, czy oni tam mieli oryginalne noże, czy może jakieś zrobione na Tajwanie...:)

74erns

Posty: 22

 
Nie wiem co by tutaj poradzić...Nigdy się nad nożami jakoś bardziej nie zastanawiałem. Jakbym był zawodowym kucharzem to pewnie miałbym więcej do powiedzenia;)

Biznesowy

Posty: 35

 
Jeśli zależy Ci na wysokiej twardości stali to w sklepie http://nipponstyle.eu mają bardzo twarde japońskie noże. Twardość to tutaj od 58 do 60 stopni, także naprawdę grubo. Ja u nich kupuję i nigdy nie miałem problemów z wysyłką.

raptofil

Posty: 32

 
Kiedyś korzystałem z noży japońskich, ale to w domu, zupełnie amatorsko...Jak dla mnie za ostre:) Serio, tyle razy się pociąłem, że wymieniłem na zwykłe:P

Biudzibudzio

Posty: 31